ESKİ BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÇOŞKUN ÜNAL'DAN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR

ÇOŞKUN ÜNAL'DAN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR

Kızılcahamam Eski Belediye Başkanımız Coşkun Ünal, Belediye Başkanı Acar'ın açıklamalarına cevap verdi...

Eski Belediye Başkanımız Coşkun Ünal, bir açıklama yaparak Belediye Başkanı Acar'ın açıklamalarına cevap verdi

Eski Belediye Başkanımız Coşkun Ünal açıklamasında;

Kızılcahamam Belediyesinin Başkanı

Kızılcahamamımızın hafızalarını yok etmeye devam ediyor…Kızılcahamamımıza yapılan doğru yatırımlara hiçbir Kızılcahamamlının karşı çıkması hatta ve hatta bizim gibi Kızılcahamam sevdalılarının karşı çıkması asla söz konusu olamaz aksine destekler ve alkışlarız.

Bizim küçüklüğümüzde kartpostallar vardı ve bu kartpostalları genelde 3 resim süslerdi…

-Roma hamamı

-Kaymakamlık konutu(yıkılan)

-Hükümet Konağı

Önce Kaymakamlık konutunu yerle bir ettiniz,şimdi de herkesin Roma hamamı diye bildiği o güzelim yapıyı !!!

İnşallah sıra Hükümet konağına gelmez,

her ikisini de koruyarak yapılacak yatırımları yaptırırdınız ve bu iki Kızılcahamamımızın hafızası diyebileceğimiz güzelim yapılarda o yapılacak tesislerin güzelliğine güzellik katardı…

Daha önce de bizim başlattığımız jeopark projesinin gelişimini sadece ve sadece bizim dönemimizde başlattığımız için yavaşlattınız ve hatta durma noktasına getirdiniz bu konuda da sizden bekleneni yaptınız ve oradaki değerlerimizi de kaybolma noktasına getirdiniz..

Eğer jeopark projesini başladığımız hız ile devam ettirseydiniz bugün ilk ve yerli aracımız diye her tarafta reklamını yaptığımız aracımız TOGG’un modellerinden biri Kula değil Kızılcahamam olurdu..

Kula jeopark projesine bizimle beraber başladı biz onlardan daha hızlı bir şekilde yol kat ettik gerek fuarlar gerekse ulusal bir çok yayında yer aldık ama devamında beraber başladığımız halde bizden daha hızlı davranıp UNESCO’nun tanıdığı Türkiye’deki jeopark oldu ve bugün o sayede TOGG’un modellerinden biri oldu..

Atatürk çamının olduğu yer ile ilgili devamlı mezberelik diye beyanda bulunuyor ve yalan söylüyorsunuz!

Atatürk çamının olduğu alanın tapusunu Milli Parklardan biz aldık ve daha önce orada bulunan restoranın yıkılmasından dolayı mezberelik gibi duran alanı biz Atatürk’ümüzün geldiği günü yaptığımız etkinlikleri Atatürk’ümüze yakışır bir güzel mekanda yapma amaçlı projelendirdik ve de bunu belediyemize hiç yük getirmeden içerisinde hiç bir ticari alan bulunmadan herkesin kullanabileceği bir şekilde ihale yaparak Kızılcahamamımıza kazandırmaya çalıştık, eğer görev süremiz tamamlanmamış olsaydı 2014 yılında faaliyete açmıştık..

Biz Belediye Başkanlığını bırakalı neredeyse 9 yıl oldu ve siz 9 yıldır burası ile ilgili sürekli bir karalama politikası içerisindesiniz ve bu alanında maneviyatını bozarak içerisine bir ticari alan olarak açmaya çalışıyorsunuz..

Arkanızda hükümet desteği ve de özellikle Çevre Bakanlığımızın müthiş bir desteği olmasına rağmen gelen yatırım yardımlarını hoyratça harcıyor ve Kızılcahamamımızı bitme noktasına getiriyorsunuz..

Her açıdan,her şekilde kan kaybediyor ve Kızılcahamamımızı günden güne eritiyorsunuz..

Çok ama çok yazık ediyorsunuz…

Şunu da belirtmek isterim ki,

Büyük Kaplıcayı yıkarak o alanda yeni bir Kaplıca projesi hayata geçiriyorsunuz, Kızılcahamamımızın ve Kızılcahamamlının hayrına olmasını ve hâl projesinde yaptığınız gibi Kızılcahamamın yine TOKİ’nin ya da Çevre Bakanlığının altında ezilmesi gibi bir sonuçla karşılaşmamasını temenni ediyorum..

Siz ve sizin zihniyetiniz bizim başlatığımız plan çerçevesinde yaptığımız plan ve projeleri devam ettirmiş olsaydınız Kızılcahamamımız şimdi;

Termal turizmin Başkenti,

Ankaramızın en çok nefes aldığı arka bahçesi,

Sağlık ve turizm okumak isteyen öğrencilerimizin en çok tercih ettiği bölümlerinin olduğu fakülteler şehri, Dünya’da herkesin parmakla gösterdiği şirin bir ilçe olurdu…

Az kaldı,güneş tekrar Kızılcahamam’ımız için doğacak inşallah…

Kızılcahamamımız yeniden hak ettiği yere ve değere kavuşacak inşallah…

Tarih ve Kızılcahamamlılar,

sizi ve ekibinizi asla affetmeyecektir!  dedi.