Doğu Türkistanlılara Coşkun Ünal Sahip Çıktı

www.kizilcahamamanahaber.com' un haberine göre soydaşlarımızın bir kısmı Kızılcahamam da bir otelde ücretli kalırken, bir bölümü de önceki Dönem Belediye Başkanı Coşkun ÜNAL'a ait olan otelde misafir ediliyor.

1949 yılından bu yana Çin zulmünde inleyen ve hem Dünya hemde Müslüman kamuoyu tarafından görmemezlikten gelinen Doğu Türkistan'lı soydaşlarımız İstanbul'dan Ankara'ya yürüyerek Çin hükümetinin işkencelerine dikkat çekmek istediler.   

Fakat Kızılcahamam kargasekmez mevkisinde önleri polis tarafından kesildi.   Soydaşlarımızın bir kısmı Kızılcahamam' da bir otelde ücretli kalırken, bir bölümü de önceki Dönem Belediye Başkanı Coşkun ÜNAL'a ait olan otelde misafir ediliyor.   Polis tarafından otelden çıkartılmayan Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza destek vermek için İYİ Parti Konya milletvekili ve eski Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin YOKUŞ ilçemize geldi.  

İşletmeciliğini yaptığı otelde 12 oda ayırarak onlarca soydaşımıza sahip çıkan Coşkun ÜNAL'a KIZILCAHAMAM ANA HABER olarak teşekkür ederiz.  İfadelerine yer verildi.

Gazete Ne Haber